نظرسنجی بعد از رویداد

اگر می‌خواهید پس از برگزاری رویدادتان، از شرکت‌کنندگان بازخورد بگیرید و از این اطلاعات برای بهبود رویدادهای بعدی‌تان استفاده کنید، ابزار رایگان «نظرسنجی بعد از رویداد» برای شما طراحی شده است.

برای استفاده از این امکان از منوی بالای صفحه که نام حساب کاربری خود را مشاهده می‌کنید بر روی «رویدادهای من» کلیک کنید و در صفحه‌ی ظاهرشده، بر روی دکمه‌ی آبی رنگ «مدیریت» کلیک کنید. از این طریق شما وارد پیشخوان رویداد خود می‌شوید.

در صفحه‌ی پیشخوان، طبق تصویر زیر، از منوی سمت راست، گزینه‌ی «شرکت‌کنندگان» را انتخاب کنید و سپس بر روی «نظرسنجی بعد از رویداد» کلیک کنید.

helpdeskupdated

صفحه ای که خواهید دید به این صورت است:

helpdeskupdated2

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید مجموعه‌ای از سوال‌ها به صورت پیش‌فرض در این فرم نظرسنجی گنجانده شده‌اند. شما می‌توانید به فراخور نیازتان در رویدادها چندین سوال پیش‌فرض را فعال و غیرفعال کنید و در مورد الزامی بودن یا نبودن پاسخ به آن‌ها نیز تصمیم بگیرید. در انتها می‌توانید پرسش‌های تخصصی و مرتبط با رویداد خاص خودتان را نیز به فرم اضافه کنید.

نظرسنجی بعد از رویداد به طور پیش‌فرض برای همه‌ی رویدادها فعال است؛ اگر تمایل دارید برای رویداد خاصی از این فرم نظرسنجی استفاده نکنید، می‌توانید آن را غیرفعال کنید.

توجه داشته باشید که فرم نظرسنجی پیش‌فرض، ۴۸ ساعت پس از پایان رویدادها به طور خودکار برای شرکت‌کنندگان ارسال خواهد شد. بنابراین، برای این‌که از بازخورد شرکت‌کنندگان رویداد خود نتیجه‌ی مناسب و مقبول بگیرید، به شما پیشنهاد می‌شود بلافاصله پس از پایان رویداد خود، نسبت به اصلاح یا بازبینی فرم نظرسنجی اقدام کنید.

در آخرین مرحله لازم است که روی دکمه‌ی «ثبت درخواست ارسال نظرسنجی» در انتهای صفحه کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

در صفحه‌ی اصلی پیشخوان خود نیز از این مسیر می‌توانید به ویرایش فرم نظرسنجی بپردازید:

Untitled

شما از این راهنمایی راضی بودید ؟