سوالات متداول وبینار ایوند

 

 1. وبینار چیست؟
  وبینار در واقع برگزاری رویداد آنلاین است. مدرس یا سخنران در ساعت و تاریخ مشخصی بر پشت سیستم قرار میگیرد و با اشتراک گذاری تصویر و یا صدا و یا فایل های آموزشی اقدام به برقراری ارتباط با شرکت کنندگان از سراسر ایران خواهد کرد.
 2. تفاوت وبینار با پخش زنده چیست؟
  پخش زنده در واقع پخش آنلاین رویدادیست که به شکل حضوری در حال برگزاریست و برای استفاه از آن نیازمند فراهم کردن تجهیزاتی از قبیل دوربین و سه پایه و فیلم بردار و … خواهید بود. اما وبینار کاملا در بستر وب برگزار میشود. شما و کلیه شرکت کنندگان رویداد شما در تاریخ و ساعتی که مشخص کردید، آنلاین خواهند شد. و در فضای مجازی امکان پرسش پاسخ و برقراری ارتباط خواهند داشت که در پخش زنده این امکان فراهم نیست.
 3. برای برگزاری وبینار به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟
  برای برگزاری وبینار یک دستگاه رایانه یا لپ‌تاپ، موبایل و یا تبلت متصل به اینترنت مناسب، وبکم و هدست کافی است. بهتر است برگزار کنندگان به جهت آپلود فایل از موبایل جهت برگزاری وبینار استفاده نکنند تا تجربه بهتری داشته باشند..
 4. سرعت اینترنت مورد نیاز برای برگزاری یک وبینار چقدر هست؟
  برای برگزاری یک دوره آموزشی آنلاین کافی است سرعت لازم جهت تدریس مدرس فراهم شود. این سرعت متناسب با امکانات مورد استفاده در کلاس مانند صدا، تصویر و دسکتاپ بین 5 KB/s تا 50 KB/s متغییر خواهد بود. به بیان دیگر حداقل اینترنت ADSL 128 ضروری است. دقت داشته باشید برای ارایه محتوا سرعت آپلود اهمیت دارد.
 5. هزینه فعال سازی سرویس وبینار ایوند چقدر است؟
  برای هر رویداد هزینه فعال سازی سرویس 89 هزار تومان است. چه رویداد شما یک ساعت باشد و چه یک دوره آموزشی طولانی مدت باشد.
 6. سرویس وبینار ایوند محدودیت تعداد شرکت کننده دارد؟
  به صورت پیش فرض تا 100 نفر شرکت کننده امکان استفاده از سرویس وبینار را دارند اما در صورتی که تعداد شرکت کنندگان شما از 100 نفر بیشتر شود، میتوانید با اطلاع رسانی به پشتیبانی ایوند ظرفیت وبینار خود را بدون پرداخت هزینه اضافی افزایش دهید.
 7. سرویس وبینار ایوند محدودیت زمانی برای برگزاری وبینار را دارد؟
  سرویس وبینار ایوند روی هر رویداد تعریف می شود و ماکزیمم زمانی که سرویس وبینار روی یک رویداد می تواند فعال باشد یک ماه است. چنانچه بازه زمانی رویداد شما بیشتر از 30 روز است باید به اطلاع پشتیبانی ایوند برسانید تا مدت زمان وبینار شما را افزایش دهند.
 8. شرکت کنندگان از چه طریقی به لینک وبینار دسترسی خواهد داشت؟
  بعد از فعال سازی وبینار شما در ایوند، گزینه “ورود به وبینار” در حساب کاربری شرکت کنندگان، در قسمت “بلیت های من” اضافه خواهد شد که تا زمان پایان رویداد شما این لینک فعال خواهد بود. همچنین هر شرکت کننده ای که بلیت رویداد شما را خریداری کند به همراه بلیت یک فیلم نحوه ورود به وبینار دریافت میکند.
 9. آیا امکان دیدن نسخه آزمایشی (دمو) وبینار ایوند قبل از پرداخت و فعال سازی وجود دارد؟
  بله، شما میتوانید با ورود به پنل مدیریت رویدادتون، در بخش “وبینار” کلیک کنید و در صفحه باز شده نسخه آزمایشی وبینار رو مشاهده بفرمایید. کاملا تست کنید و در صورت نداشتن مشکل نسخه وبینار خود را فعال کنید.
 10. آیا ایوند وبینارها را پشتیبانی میکند تا در روز برگزاری مشکلی برای استفاده از وبینار وجود نداشته باشد؟
  بله، شما همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب میتوانید از طریق آیدی تلگرام @webinar_support با کارشناسان اسکای روم به صورت مستقیم در ارتباط باشید.پشتیبانی فنی تنها شامل مشکلات به وجود آمده در داخل سرویس وبینار است. همچنین شما میتوانید در زمان فعال سازی درخواست کنید تا یکی از کارشناسان در وبینار شما آنلاین باشند تا در صورت بروز مشکل بر طرف نمایند.
  موارد قبل از ورود به اتاق وبینار از قبیل بلیت، دسترسی شرکت کنندگان به لینک وبینار، هزینه، تسویه حساب و … را  باید با پشتیبانی خود وب سایت ایوند با آیدی @evand_support مطرح بفرمایید. ساعت کاری پشتیبانی ایوند ، روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 5 عصر میباشد. پس حتما قبل از برگزاری وبینار موارد لازم رو با پشتیبانی چک بفرمایید تا در روز برگزاری دچار مشکل نشوید.
 11. آیا این امکان وجود دارد تا بعد از ثبتنام شرکت کنندگان وبینار را فعال کنیم؟
  خیر، ایوند به دلیل سهولت استفاده وبینار برای شرکت کنندگان و برای جلوگیری از سو استفاده برخی افراد از رویدادهای آنلاین، ورود و فعال سازی وبینار در سال جدید را اتوماتیک کرده و در حال حاضر تمامی رویدادهای آنلاین با فعال سازی وبینار ایوند همراه میباشند. در صورت ثبت رویداد آنلاین و بررسی قابلیت سیستم وبینار ایوند، جهت انتشار رویداد در سایت نیاز به فعال سازی سیستم وبینار خواهید داشت.
 12. در صورت تغییر تاریخ رویداد دسترسی به لینک وبینار قطع خواهد شد؟
  بله، سرویس وبینار بر روی تاریخی که شما در ابتدا تعریف میکنید تنظیم میشود پس در صورت هر گونه تغییر در تاریخ برگزاری رویداد حتما با واحد پشتیبانی ایوند مطرح بفرمایید تا دسترسی به لینک وبینار آپدیت شود.
 13. چگونه میتوان سرویس وبینار ایوند را فعال کرد؟
  برای فعال سازی  باید در ابتدا رویدادی قابل ثبتنام در ایوند داشته باشید. اگر ایجاد رویداد کردید وارد “مدیریت” یکی از رویدادهاتون شوید و در لیست باز شده گزینه “وبینار” را انتخاب کنید، در صفحه باز شده میتوانید نسخه دموی وبینار رو مشاهده نمایید. و سپس اقدام به پرداخت هزینه و فعال سازی نمایید. لینک ورود برای شما در همان صفحه وبینار اضافه خواهد شد.
 14. آیا امکان ضبط وبینار وجود دارد؟
  بله، برای ضبط نیاز هست تا  لینک افزونه ی زیر را بر روی مرورگر خود نصب کنید. پس از نصب گزینه بر روی مرورگرتون ظاهر خواهد شد که با کلیک بر روی آن امکان ضبط خواهید داشت.
  نصب افزونه ی ضبط
 15. آیا میتوان فایل خاصی در وبینار با دیگران به اشتراک گذاشت؟
  وضعیت به اشتراک گذاری فایل ها کاملا به شما بستگی دارد، شما قادر خواهید بود اسلاید و یا پی دی افی که در حال آموزش هستید را انتخاب کنید تا به اشتراک گذاشته شود. و یا اینکه کل دسکتاپ را با مخاطبان به اشتراک بگذارید ، و یا اگردر حال آموزش تخصصی در محیط یک برنامه هستید تنها اون برنامه خاص را با مخاطبان به اشتراک بگذارید. حداکثر مقدار آپلود فایل 10 مگابایت است.
 16. آیا امکان پرسش و پاسخ بین مدرس و شرکت کنندگان وجود دارد؟
  بله ارتباط میان مدرس و کارآموزان می تواند به صورت دو‌طرفه برقرار شده و همانند کلاس های حضوری امکان پرسش و پاسخ وجود دارد. شما میتوانید انتخاب کنید این پرسش و پاسخ در قالب متن (چت) و یا در قالب گفتاری و پخش صدا اتفاق بیافتد.
 17. مدیریت نقش وسطح دسترسی افراد در اتاق وبینار به چه صورتی هست؟
  سه مدل نقش در اتاق وبینار وجود دارد
  ?کاربر عادی: کاربران عادی به رنگ سفید در پنجره کاربران نمایش داده می شوند و تنها شنونده و بیننده بوده و صرفا می توانند از محتوای در حال ارایه در رویداد استفاده کنند. این محتوا می تواند شامل صدا، تصویر، کلیپ های صوتی و ویدیویی، اسلاید و… باشد. البته امکان استفاده از بخش گفتگو (چت) برای کاربران عادی فراهم شده و می توان از این طریق با سایر کاربران از جمله ارایه دهنده و اپراتور در ارتباط بود. در صورت نیاز اپراتور می تواند دسترسی کاربر عادی را به طور موقت به ارایه دهنده ارتقا دهد و یا مستقیما ابزارهای ارتباطی کاربران عادی را فعال نماید تا کاربران عادی نیز بتوانند از ابزارهای صوتی ، تصویری برای طرح سوالات و بیان نظرات خود استفاده کنند.
  ?ارایه دهنده: کاربرانی که نقش “ارایه دهنده” دارند با رنگ سبز در پنجره کاربران نمایش داده می شوند. این کاربران می توانند از ابزارهای پخش مدیا، نمایش اسلاید، ارتباط صوتی و تصویری، اشتراک دسکتاپ، وایت برد جهت برقراری ارتباط با سایر کاربران و ارایه محتوا استفاده نمایند.
  ?اپراتور: کاربران دارای نقش اپراتور در پنجره کاربران به رنگ “آبی” نمایش داده می شوند. اپراتورها علاوه بر دسترسی کامل به ابزارهای ارتباطی برنامه، می توانند دسترسی های سایر کاربران را نیز مدیریت نمایند.اپراتور با دوبارکلیک بر روی اسم کاربران عادی و یا ارایه دهنده می تواند اطلاعات آن کاربر از جمله نسخه مرورگر و سیستم عامل آن شخص را مشاهده نماید.این امکان برای کاربران عادی فقط برای نام کاربری خودشان وجود دارد.
  شما به عنوان ادمین میتوانید مدیریت نقش افراد را تغییر دهید.
 18. لینک ورود به وبینار چه زمانی قابل دسترس است؟
  برگزار کنندگان به محض فعال سازی سرویس وبینار دسترسی به لینک اختصاصی خود را خواهند داشت، اما دسترسی شرکت کنندگان به لینک،  نیم ساعت قبل از شروع وبینار خواهد بود. و قبل از آن امکان ورود وجود ندارد.
 19. محدودیت‌های سیستم وبینار چیست؟

سیستم وبینار با سیستم‌عامل های ios در موبایل و کامپیوتر قابل دسترسی نیست.

شما از این راهنمایی راضی بودید ؟