سوالات متداول برگزارکنندگان

۱آیا ساخت رویداد در ایوند هزینه‌ای دارد؟

خیر. ایجاد رویداد در ایوند کاملا رایگان است.

اگر ثبت‌نام در رویداد شما رایگان باشد، کارمزدی هم از شما دریافت نمی‌شود. اما در صورتی که رویداد شما بلیت پولی داشته باشد، مبلغ 4% از کل فروش شما به عنوان کارمزد کسر خواهد شد و 96% درصد به حساب شما واریز میشود.

2- چطور به «ایوند» اعتماد کنیم؟

«ایوند» نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی را دارد و بیش از 245000 شرکت‌کننده و 9000 برگزارکننده تا کنون از ایوند استفاده کردند و همین‌طور سازمان‌های معتبری که مشتری ما هستند، میتوانند گواه اعتبار ایوند باشند.

3– نحوه‌ی تسویه حساب با برگزارکنندگان به چه شکل است؟

برگزارکننده باید پس از ایجاد رویداد، در قسمت مدیریت رویداد وارد «تصویه حساب» شود و اطلاعات بانکی خود را به صورت کامل وارد و سپس “تایید و ذخیره” نماید. بعد از انجام این کار -هر زمان که تمایل داشته باشید- به تعداد نامحدود می‌توانید روی دکمه‌ی درخواست تسویه حساب کلیک کنید تا مبالغ فروش ظرف 24 الی 48 ساعت کاری به حساب‌تان واریز شود.

4 بعد از درخواست تسویه چقدر طول می‌کشد تا مبلغ فروش به حساب برگزارکننده واریز شود؟

در صورت عدم وجود مشکل، مبالغ ظرف حداقل 24 ساعت و حداکثر 48 ساعت پرداخت خواهند شد.

5آیا این امکان هست که مبلغ ثبت نام مستقیم به حساب برگزارکننده واریز شود؟

در حال حاضر خیر. مبلغ ثبت نام رویداد شما به حساب ایوند منتقل می‌شود و پس از درخواست تسویه توسط شما با کسر 4% کارمزد ایوند به حساب‌تان واریز خواهد شد.

6- آیا بعد از تسویه حساب به برگزارکننده فاکتور ارائه می‌دهید؟

بله، در صورت درخواست برگزارکننده فاکتور رسمی هزینه‌های خدمات ارائه می‌شود.

7- آیا امکان همکاری با «ایوند» وجود دارد؟ شرایط همکاری با «ایوند» چگونه است؟

بله. در صورت درخواست برگزارکننده برای همکاری، فعالیت‌ها و رویدادهای او بررسی شده -و در صورت تأیید- یک جلسه‌ی حضوری بین «ایوند» و برگزارکننده ترتیب داده می‌شود تا درمورد روش‌های همکاری بحث شود.

8سایز مناسب برای تصویر کاور رویداد و لوگوی برگزار کننده چند است؟

برای تصویر کاور بهتر است از سایز 720×405 پیکسل استفاده کنید. برای تصویر لوگوی برگزارکننده هم سایز 250*250 پیکسل مناسب‌ است. در صورتی که تصاویر شما در اندازه‌های دیگری باشند، سیستم ویرایش ایوند آن‌ها را به سایزهای فوق برش میزند.

9چینش رویدادها در صفحه‌ی “همه رویدادها” به چه شکل است؟ چرا رویداد من مشاهده نمی‌شود؟

رویدادهای موجود در صفحه‌ی «همه رویدادها» با توجه به تاریخ برگزاری چیده شده‌اند. یعنی رویدادهایی که تاریخ‌شان نزدیک‌تر است، در صفحات اول نمایش داده می‌شوند. برای دیدن سایر رویدادها باید در انتهای هر بخش به صفحات بعد وارد شوید.

10آیا ایوند ابزاری برای تبلیغات هم دارد؟

شما می‌توانید با مراجعه به قسمت «ابزار اطلاع رسانی» در منوی سمت راست داشبورد رویدادتان، در قسمت “ابزار تبلیغاتی ایوند” اطلاعات مرتبط با این موضوع را کسب کنید. در صورت احتیاج به توضیحات اضافی با ما در تماس باشید.

11چطور می‌توانم لیست شرکت‌کنندگان رویدادم را داشته باشم؟

شما می‌توانید با وارد شدن به مددیریت رویدادتان وارد قسمت “شرکت‌کنندگان” در رویدادتان شوید و با کلیک بر روی لیست شرکت کنندگان اطلاعات آنها را مشاهده و یا با زدن گزینه ی «دانلود گزارش اکسل»  اطلاعات مربوط به آن‌ها را دانلود نمایید.

12می‌خواهم بدانم که شغل شرکت‌کنندگان چیست و یا در چه رشته‌ای تحصیل کرده‌اند. آیا شما می‌توانید کمک کنید؟

بعد از ایجاد رویداد و ورود به مدیریت رویداد، می‌توانید از منوی سمت راست صفحه‌ی داشبورد رویدادتان، در قسمت «شرکت کنندگان» وارد بخش «سوالات فرم ثبت نام» شوید، علاوه بر سوالاتی که به شکل پیش فرض درج شده است میتوانید در انتها سوالات دیگری نیز اضافه نمایید و پاسخ به آن‌ها را به دلخواه خود الزامی یا اختیاری کنید.

13من تعدادی سوال فرم ثبت نام ایجاد کرده‌ام. از کجا اطلاعاتی که شرکت‌کنندگان در آن فیلدها نوشته‌اند را ببینم؟

شما می‌توانید بعد از ورود به مدیریت رویداد در قسمت «شرکت کنندگان» وارد «لیست شرکت‌کنندگان» شوید و با کلیک روی دکمه «دانلود گزارش اکسل» به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

14چطور می‌توانم از ثبت‌نام‌های رویدادم مطلع شوم؟

شما می‌توانید از منوی سمت راست صفحه‌ی داشبورد رویدادتان ، وارد قسمت «تنظیمات» شوید و در قسمت «آگاهی از ثبت نام ها» گزینه‌ی «بعد از هر ثبت نام من را مطلع کن» را فعال نمایید تا هر ثبت نام جدید از طریق ایمیل به شما گزارش شود.

۱5من تعداد بلیت‌هایم را 100 عدد تعریف کرده‌ام اما بعد از چند دقیقه بدون اینکه شرکت‌کننده‌ای داشته باشم، تعداد بلیت‌های موجود کم شده است. مشکل کجاست؟

در واقع مشکلی وجود ندارد. در صورتی که کاربری وارد پروسه‌ی خرید بلیت شود، از تعداد بلیت‌های تعریف‌شده کسر خواهد شد. اگر مخاطب‌تان مراحل پرداخت را با موفقیت به پایان نرساند -بعد از گذشت 30 دقیقه- بلیتِ کم‌شده مجددا به پنل رویداد برخواهد گشت.

۱6منظور شما از بلیت حمایتی چیست؟

رویدادهایی که نیاز به حامی دارند از این طریق می‌توانند مبلغ مورد نظرشان برای حمایت مالی را در این بلیت تعریف کرده و حامیان خود را جذب کنند.

۱7ما رویدادی داریم که به صورت هفتگی و مرتب برگزار می‌شود. آیا برای این رویدادها هر هفته باید صفحه‌ی جدید تعریف کنیم؟

بله. شما باید رویدادهای خود را به صورت هفتگی ایجاد کنید. برای سهولت در ایجاد رویدادهای مشابه می‌توانید رویدادهایتان را از رویدادهای قبلی کپی کنید. به این صورت که در پنل کاربری‌تان وارد قسمت رویدادهای من شوید و با کلیک روی دکمه‌ی تنطیمات -که روبه‌روی اسم رویداد مورد نظرتان قرار دارد- گزینه‌ی کپی را انتخاب نمایید.

بعد از ایجاد رویدادها این امکان وجود دارد که شناسه‌ی آن‌ها به صورت اتوماتیک تایید شود تا نیازی به انتظار برای تایید شدن رویداد توسط «ایوند» نداشته باشید.

۱8آیا می‌شود رویدادهای هفتگی ما یک آدرس (URL) ثابت داشته باشد؟

شما می‌توانید در این خصوص از «لینک مرجع» استفاده کنید. با تعریف یک لینک مرجع برای رویدادهایتان، می‌توانید در اطلاع‌رسانی‌ها -به جای لینک رویدادهای هفتگی- «لینک مرجع» رویدادهایتان را قرار دهید. در این صورت کاربران با مراجعه به لینک مرجع شما، به صفحه‌ی جدیدترین رویداد قابل خرید شما هدایت می‌شوند. به طور مثال:

لینک مرجع رویداد هفتگی همفکر به صورت evand.com/hamfekr تعریف شده است و اگر کسی به این آدرس برود به صفحه‌ی آخرین رویداد همفکر که قابل شرکت است هدایت خواهد شد که یک آدرس مشخص مثل evand.com/events/hamfekr-13 دارد.

۱9ما از سمت یک مجموعه قصد ایجاد تعدادی رویداد داریم که برگزارکننده‌ی هرکدام متفاوت است. آیا امکان افزودن برگزارکنندگان دیگر برای رویدادهای ساخته‌شده در یک اکانت وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید از قسمت حساب کاربری، در منوی سمت راست داشبورد رویدادتان «برگزارکنندگان» را انتخاب نموده و برگزارکنندگان دیگر را اضافه و یا حذف کنید و نقش و میزان دسترسی آن ها را تعریف نمایید.

20آیا می‌شود برای چند نفر در یک حساب کاربری، سطح دسترسی تعریف کرد؟

بله. شما می‌توانید بعد از ورود به سایت، بر روی اسم خودتان کلیک کنید و گزینه‌ی «برگزارکنندگان من» را انتخاب نمایید و با استفاده از گزینه‌ی مدیریت نقش‌ها -که روبه‌روی نام هر برگزارکننده قرار دارد- دسترسی هریک را مشخص کنید.

21آیا امکان اضافه کردن لینک صفحات اجتماعی برگزارکننده وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید بعد از ورود به سایت، روی اسمتان کلیک نمایید و وارد «برگزارکنندگان من» شوید، و با استفاده از گزینه‌ی ویرایش -که روبه‌روی نام هر برگزارکننده قرار دارد- اطلاعات برگزار کننده به همراه لینک صفحات اجتماعی مورد نظر را اضافه نمایید.

22آیا امکان فراهم کردن شرایطی برای خرید گروهی با تخفیف و ارائه‌ی آن به خریداران بلیت رویدادم وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید یکی از بلیت‌هایتان را به طور مثال با عنوان «خرید گروهی با 50% تخفیف» تعریف کنید. در هنگام تعریف بلیت، در قسمت حداقل و حداکثر همان عددی را درج نمایید که می‌خواهید گروه‌ها به آن تعداد باشند. سپس قیمت بلیت گروهی را به مقدار دل‌خواه نسبت به بلیت‌های عادی کاهش دهید تا شامل تخفیف شوند.

به طور مثال یک بلیت با عنوان «شرکت در رویداد» با قیمت 100,000 تومان تعریف می‌شود و یک بلیت دیگر با عنوان «خرید گروهی با 50% تخفیف» (با حداقل و حداکثر 10 عدد) با قیمت 50,000 تومان. بنابراین کسانی که قصد خرید گروهی داشته باشند حتماً میبایست 10 نفر باشند. در صورتی که بخواهید گروهها حداقل 10 نفر به بالا باشند، در قسمت تعریف بلیت میتوانید حداقل تعداد را 10 و حداکثر را به دلخواه خود عددی بالاتر قرار دهید.

۲3آیا امکان خرید بلیت بدون مراجعه به سایت ایوند برای مخاطبین وب‌سایت من وجود دارد؟

بله، با ورود به مدیریت رویدادتان، میتوانید در بخش «تنظیمات» وارد قسمت «کد ادغام با سایت» شوید و کد درج شده در بخش ویجت ثبت نام در رویداد را کپی کنید و در مکان مورد نظر در وب‌سایتتان قرار دهید. در این حالت پنل ثبت نام ایوند بر روی وبسایت شما قرار میگیرد و امکان خرید بلیت رویداد در سایت خودتان امکان پذیر میشود.

۲4من یک رویداد ساخته‌ام اما مطمئن نیستم که آدرس یا سایر جزئیات تغییری خواهد کرد یا نه. می‌شود فعلا آن را نمایش ندهید؟

بله. انتشار یا عدم انتشار یک رویداد کاملا در اختیار برگزارکننده است. رویداد شما پس از ایجاد، توسط «ایوند» تایید خواهد شد. اما شما می‌توانید در قسمت مدیریت رویدادتان وارد «پیشخوان» شوید. و در بالای صفحه پیشخوان سمت چپ گزینه ی «انتشار» را فعال و یا غیر فعال کنید.

۲5می‌خواهم رویدادی ایجاد کنم که فقط دانشجویان دانشکده‌ی خودمان بتوانند در آن شرکت کنند و شخص دیگری امکان خرید بلیت نداشته باشد.

شما می‌توانید در انتهای ساخت رویداد گزینه‌ی “این رویداد خصوصی باشد” را فعال نمایید و یا پس از ساخت آن در قسمت ویرایش رویداد، و سپس ویرایش اطلاعات، رویدادتان را خصوصی و یا عمومی کنید. رویدادهای خصوصی در سایت نمایش عمومی داده نمیشوند و تنها کسانی که لینک رویداد شما را دریافت کرده باشند میتوانند ثبت نام کنند.

۲6آیا می‌توانم از بازدیدهای صفحه‌ی رویدادم گزارشی داشته باشم؟

پس از ورود به پنل مدیریت رویدادتان ، می‌توانید در قسمت «پیشخوان» آمار بازدیدها و فروش رویدادتان را از لحظه‌ی ساخت -همراه با نمودار مربوط- ببینید.

۲7خطوط نارنجی و آبی موجود در نمودار چه تفاوتی با هم دارند؟

خط آبی تعداد بازدیدهای صفحه‌ی رویداد و خط نارنجی تعداد افرادی که به صفحه‌ی رویدادتان مراجعه کرده‌اند را نمایش می‌دهند. (هر فرد می‌تواند چند بار از یک صفحه بازدید داشته باشد.)

۲8می‌خواهم رویدادهای قبلی خود را حذف کنم اما امکان این کار برایم وجود ندارد. مشکل چیست؟

در صورتی که رویدادهای قبلی شما دارای شرکت‌کننده باشند، امکان حذف آن‌ها وجود ندارد.

شما از این راهنمایی راضی بودید ؟