چه طور بلیت‌ها را تعریف یا ویرایش کنم؟

برای این‎که مخاطبان شما بتوانند در رویدادتان شرکت کنند، ایجاد بلیت برای رویداد الزامی است. برای این کار کافی است به پنل مدیریت رویداد خود بروید و از منوی ستونی سمت راست، روی گزینه‌ی «ویرایش رویداد» کلیک کنید و «بلیت‌ها» را انتخاب کنید.

Capture

برای ایجاد بلیت جدید شما باید  بر روی دکمه‌ی آبی رنگ «تعریف بلیت جدید» کلیک کنید. صفحه‌ی زیر ظاهر می‌شود:

5

 1. عنوان بلیتدر هنگام ایجاد بلیت، دقت کنید که عنوان مشخصی را در نظر بگیرید. مثلا «بلیت ویژه‌ی دانشجویان» یا «بلیت ویژه‌ی مدیران» به تفکیک شرکت‌کنندگان کمک خواهد کرد. «بلیت بازدید از گالری» یا «بلیت حضور در جلسه‌ی مشاوره» نیز به تفکیک شرکت‌کنندگانی کمک می کند که دوست دارند در بخش‌های مختلف یک رویداد شرکت کنند.
 2. تعداد موجود:تعداد بلیت‌های موجود، بیانگر ظرفیت حضور شرکت‌کنندگان در رویداد است.
 3. نوعشما می‌توانید بلیت‌های خود را به ۳ صورت تعریف کنید:
  بلیت پولی:این بلیت برای رویداد‌هایی ایجاد می‌شود که شرکت در آن‌ها برای مخاطبان هزینه دارد.
  بلیت رایگان:شرکت در برخی رویداد‌ها رایگان است. شما می‌توانید از این بلیت برای رویدادهای رایگان‌تان استفاده کنید. به یاد داشته باشید که ایجاد رویداد رایگان در «ایوند» هزینه‌ای نخواهد داشت و محدودیتی در تعداد رویداد‌های رایگان شما وجود ندارد.
  بلیت حمایتی: این بلیت، ویژه‌ی رویدادهایی است که نیاز به حامی دارند. افراد از این طریق می‌توانند مبلغ مورد نظر برای حمایت را در این بلیت تعریف کرده و حامیان خود را جذب کنند.
 4. توضیحات تکمیلی بلیت:برای ارائه‌ی توضیحات مربوط به بلیت ایجاد شده، می‌توانید از این قسمت استفاده کنید. اگر شرایط خاصی برای خریداران یک نوع از بلیت رویداد در نظر گرفته‌اید، می‌توانید آن را در این بخش بنویسید؛ کاربران قادر به مشاهده‌ی این توضیحات در هنگام بازدید از رویداد خواهند بود.

  تنظیمات پیشرفتهدر این قسمت می‌توانید حداقل و حداکثر تعداد بلیت‌هایی را که یک فرد امکان خرید آن‌ها را دارد، مشخص کنید. تاریخ آغاز و پایان فروش بلیت را نیز می‌توانید با توجه به تاریخ برگزاری رویداد در این قسمت تنظیم کنید.

Capture.JPGف

توجه داشته باشید که در صورت مشخص نکردن تاریخ آغاز فروش بلیت، سیستم ایوند به صورت خودکار تاریخ «روز ایجاد بلیت» را در نظر می‌گیرد و در صورتی که تاریخ آغاز فروش بلیت را به روزهای بعد موکول کنید، سیستم ایوند تا آن تاریخ در صفحه‌ی رویداد، در قسمت نمایش بلیت، جمله‌ی «ظرفیت این رویداد پر شده است» را نشان می‌دهد. ضمنا فروش بلیت به صورت پیش‌فرض، در هنگام «شروع رویداد» پایان می‌یابد.


وضعیت بلیتشما می‌توانید پس از ایجاد بلیت‌ها، برای آن‌ها وضعیت فعال یا غیر‌فعال را مشخص کنید. بلیت‌های غیرفعال در صفحه رویداد امکان خرید ندارند اما ممکن است برای روزهای آخر فروش بلیت و یا با هر هدف دیگری آن‌ها را ایجاد کرده باشید.

توجه داشته باشید که در انتها، تغییرات را ذخیره کنید. حالا برای اضافه کردن انواع دیگر بلیت‌ها، دوباره همین مسیر را طی کنید.

برای ویرایش یا حذف هر بلیت هم کافی است بر روی علامت‌های مشخص شده در تصویر زیر کلیک کنید:

Capture.JPG3

شما از این راهنمایی راضی بودید ؟