ابزار تبلیغاتی «ایوند»

باید به خاطر داشت که ایجاد یک صفحه‌ی رویداد در وب‌سایت ایوند، الزاما برای صفحه‌ی شما بازدیدکننده نمی‌آورد و بهتر است اقداماتی در جهت بیشتر دیده شدن رویداد و اطلاع‌رسانی آن انجام بگیرد. در بهترین حالت، این اقدامات در وهله‌ی اول از جانب برگزارکننده صورت می‌گیرد؛ اگر دسترسی به کانال‌های تبلیغاتی گوناگون دارید، حتما از آن‌ها در جهت اطلاع‌رسانی رویدادتان استفاده کنید. اگر با چنین روش‌هایی آشنایی لازم را ندارید و یا مایل به بهره‌گیری از پتانسیل‌های ایوند در این زمینه هستید، می‌توانید از ابزارهای تبلیغاتی ایوند استفاده کنید.

برای این کار کافی‌ست به پیشخوان رویداد خود بروید (از حساب کاربری خود وارد قسمت «رویدادهای من» شوید، دکمه‌ی آبی رنگ «مدیریت» مقابل رویداد مورد نظر خود را بزنید). در صفحه‌ی پیشخوان رویداد، از منوی سمت راست، بر روی گزینه‌ی «ابزار تبلیغاتی ایوند» کلیک کنید. در صفحه‌ی جدیدی که ظاهر می‌شود، بر روی «سفارش تبلیغات» کلیک کنید. حال ابزارهای تبلیغاتی متنوعی برای شما نشان می‌شود که شرایط استفاده و توضیحات تکمیلی هر کدام نیز در قسمت مربوط به آن‌ها نوشته شده است:

  1. اسلایدر: نمایش تصویر بَنِر رویداد شما در صفحه‌ی اصلی ایوند یا صفحه‌ی رویدادها در مدت زمان «یک شبانه‌‌روز» انجام می‌شود و شما می‌توانید تعداد روزهای مدنظر خود را انتخاب کنید. در حال حاضر، زودترین زمانی که اسلایدر شما فعال می‌شود، از همان روزی است که آن را سفارش می‌دهید، با این تفاوت که اسلایدر شما تا آخر همان روز نمایش داده خواهد شد.
  2. ایمیل اختصاصی: ایمیلی که مختص اطلاع‌رسانی رویداد شما است، برای افراد علاقه‌مند به حوزه‌ی رویداد شما ارسال می‌شود. یک متن ایمیل جذاب که دربردارنده‌ی یک کد تخفیف هم باشد، به طور طبیعی ترغیب‌کننده‌تر از ایمیلی است که هیچ پیشنهاد ویژه‌ای برای مخاطبان هدف خود در نظر نگرفته است.
  3.  پیامک هدفمند: پیامک حاوی نام رویداد شما و لینک ثبت‌نام آن برای کاربرانی ارسال می‌شود که به حوزه‌ی رویداد شما علاقه‌مند هستند.
  4. تبلیغات گوگل ادوردز (Google Adwords): نمایش تبلیغات شما به صورت کاملا مرتبط با عبارتی که مخاطبان بالقوه‌ی شما آن را در موتور جستجوی گوگل، جستجو می‌کنند، فرصت خوبی را برای جذب این دسته از مخاطبین در اختیار شما می‌گذارد.
  5. ریتارگتینگ (تبلیغات با هدف‌گیری مجدد): بنرهای رویداد شما در ابعاد مختلف طراحی می‌شود و در سایت‌های مختلف، به کاربرانی نمایش داده می‌شود که قبلا صفحات رویداد مشابه رویداد شما را روی وب‌سایت ایوند بازدید کرده‌اند.
  6. تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی ایوند: نمایش تصویر بَنِر رویداد شما، تاریخ و زمان رویدادتان و لینک صفحه‌ی رویداد شما در شبکه‌های اجتماعی ایوند منتشر می‌شود که به طور طبیعی از دنبال‌کننده‌هایی تشکیل شده است که با ایوند و صنعت رویداد -به طور کلی- آشنا هستند و علاقه‌مند به شرکت در رویدادهای مرتبط با حوزه‌ی کاری و درسی خود هستند.
  7. پکیج‌های تبلیغاتی: این پکیج‌ها با هدف پوشش تبلیغاتی گسترده، برای رویدادهایی در نظر گرفته شده که تعداد شرکت‌کنندگان آن‌ها بالاست. رویدادهایی مانند همایش‌ها، سمینارها، کنگره‌ها و هر رویدادی که در سطح ملی و بین المللی برگزار می‌شوند و باید مخاطبان زیادی را جذب کنند، می‌توانند از این پکیج‌ها استفاده کنند. در صورت ثبت سفارش، مجموعه‌ای از چند ابزار تبلیغاتی که جزئیات آن‌ها نیز مشخص است، برای اطلاع‌رسانی به مخاطبان بالقوه، به کار گرفته خواهد شد.

البته برای رویدادهایی با تعداد مخاطبان کمتر هم فکر کرده‌ایم! اگر رویداد شما به طور مداوم برگزار می‌شود (رویدادهای هفتگی، ماهانه، فصلی) ولی تعداد مخاطبان شما زیر ۱۰۰ نفر است (از کلاس ۱۰ نفره و چه سالن ۵۰ نفره) می‌توانید از «اعتبار تبلیغاتی» استفاده کنید. در صورت ثبت این سفارش، شما اعتبار ایوندی خود را شارژ می‌کنید و می‌توانید چند ابزار تبلیغاتی که مدنظر خودتان هست را انتخاب کنید (پکیجی که مد نظر خودتان هست را بسازید) و با تخفیف، از مجموعه‌ی آن ها استفاده کنید. ادامه‌ی اعتبار تبلیغاتی در حساب شما باقی می‌ماند و می‌توانید برای رویداد یا رویدادهای بعدی‌تان از آن استفاده کنید.

سابقه‌ی سفارش‌های شما برای رویداد فعلی‌تان در زیرمنوی دوم، «سفارشات قبلی»، ثبت می شود. با مراجعه به این قسمت، می‌توانید سفارش‌های ثبت شده‌ی قبلی را با جزئیات ببینید و فاکتور الکترونیکی در قالب فایل pdf دریافت کنید. در این بخش همچنین یک فایل pdf دیگر نیز برای شما در نظر گرفته‌ایم که می‌توانید برای اطلاع از «زمان» اجرای سفارش تبلیغات خود، آن را دانلود و مطالعه کنید. لینک دریافت این فایل، پس از ثبت سفارش نیز برای شما نشان داده می‌شود.

با توجه به تجربه‌های رویدادهای موفق، پرفروش و پرمخاطب، پیشنهاد می‌شود اقدامات تبلیغاتی خود را حداقل از سه هفته پیش از رویدادتان آغاز کنید تا در زمینه‌ی بازدهی این اقدامات، شاهد نتیجه‌ی مطلوب باشید.

در صورتی که به مشاوره در زمینه‌ی تبلیغات نیاز داشته باشید، برای سهولت امر، امکان ارتباط از طریق تلگرام را برای شما در نظر گرفته‌ایم. همچنین می توانید در ساعات اداری با شماره تلفن واحد بازاریابی، ارتباط تلفنی برقرار کنید.

شما از این راهنمایی راضی بودید ؟